سبد خرید
جمع کل:
0
تومان
ادامه فرآیند خرید
لطفا رنگ و سایز را انتخاب کنید.
باشه

7 نکته اساسی برای شستشوی لباس ها با دست

شستشوی لباس‌ها با دست یکی از روش‌های قدیمی و متداول در حفظ و نگهداری از پارچه‌ها است. با رعایت نکات مناسب در این روش، می‌توانید لباس‌های خود را به خوبی شستشو داده و طول عمر آن‌ها را افزایش دهید. در این پست از مجله حراجونه به برخی از نکات و نحوه شستشوی لباس‌ها با دست می‌پردازیم.

فهرست مطالب

  1. جدا کردن رنگ‌های مختلف
  2. خواندن برچسب‌های شستشو
  3. استفاده از آب خنک
  4. استفاده از مواد شوینده مناسب
  5. لطفا به لباس‌ها ملحقاتی راه ندهید
  6. رعایت نرمی در شستشو
  7. آبکشی به خوبی

جدا کردن رنگ‌های مختلف

قبل از شروع به شستشو، لباس‌ها را بر اساس رنگ‌های مختلف دسته‌بندی کنید. رنگ‌های تیره را با هم و رنگ‌های روشن را با هم بشویید تا جلوگیری شود که رنگ‌ها به یکدیگر منتقل شوند و لباس‌ها خراب شوند.

خواندن برچسب‌های شستشو

7 نکته اساسی برای شستشوی لباس ها با دست - خواندن برچسب‌های شستشو

بررسی کنید که برروی لباس‌ها برچسب شستشو وجود دارد یا خیر و مطابق با دستورات برچسب، به شستشوی آن‌ها بپردازید. بعضی از پارچه‌ها نیاز به رعایت دمای خاص و روش شستشو دارند که باید رعایت شود تا از خراب شدن لباس‌ها جلوگیری شود.

استفاده از آب خنک

هنگام شستشوی لباس‌ها با دست، از آب خنک استفاده کنید. آب گرم می‌تواند باعث جدا شدن رنگ و افزایش جذب آلودگی‌ها توسط پارچه شود. بنابراین، استفاده از آب خنک به مراتب بهتر است.

استفاده از مواد شوینده مناسب

برای شستشوی لباس‌ها با دست از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

انتخاب مواد شوینده با کیفیت و بدون ایجاد حساسیت برای پوست و لباس‌ها مهم است. بهتر است قبل از استفاده، مواد شوینده را به طور مناسب در آب حل کنید.

لطفا به لباس‌ها ملحقاتی راه ندهید

7 نکته اساسی برای شستشوی لباس ها با دست - لطفا به لباس‌ها ملحقاتی راه ندهید

قبل از شروع شستشو، مطمئن شوید که همه ملحقات از لباس‌ها جدا شده‌اند. زیپ‌ها، دکمه‌ها و جزئیات دیگر می‌توانند باعث خراشیدگی و خرابی پارچه‌ها شوند. بنابراین، بهتر است این ملحقات را جدا کنید یا باز کنید تا از هر گونه خسارت جلوگیری شود.

رعایت نرمی در شستشو

هنگام شستشو، به نرمی و حساسیت با پارچه‌ها رعایت کنید. به جای تمیز کردن با اصرار و فشار زیاد، لباس‌ها را به آرامی با دستان خود دستکاری کنید تا جلوگیری شود پارچه‌ها آسیب ببینند.

آبکشی به خوبی

هنگام آبکشی لباس‌ها، مطمئن شوید که پارچه‌ها به طور کامل از مواد شوینده و آلودگی‌ها آبکشی شوند. آبکشی دقیق و کامل از مواردی است که باعث پاک شدن کامل لباس‌ها می‌شود و از رویش باکتری‌ها و رنگ‌های آلودگی جلوگیری می‌کند.

با رعایت این نکات و استفاده صحیح از تکنیک‌های شستشوی دستی، می‌توانید لباس‌های خود را به درستی شستشو داده و به طول عمر آن‌ها اضافه کنید. در نهایت، لباس‌های شسته شده را با دقت خشک کنید و به آرامی آماده استفاده و نگهداری کنید.