سبد خرید
جمع کل:
0
تومان
ادامه فرآیند خرید
لطفا رنگ و سایز را انتخاب کنید.
باشه

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب

بهترین کفش‌‌های دویدن زنانه باید سبک وزن، راحت و دارای کفی باشد. این نوشته از مجله حراجونه جایی است که می توان برخی از بزرگترین تفاوت ها را بین کفش های دویدن مردانه و زنانه یافت و به نکات و توصیه های عالی برای خرید کفش بعدی خود را نیز پیدا خواهید کرد.

فهرست مطالب

 1. تفاوت شکل پای زنان با مردان
 2. فاکتور هیپ
 3. بهترین کفش‌های دویدن زنانه
  1. بهترین کفش دویدن روزانه زنانه
   1. Lululemon Blissfeel
  2. راحت‌ترین کفش دویدن زنانه
   1. Brooks Glycerin 20
  3. بهترین کفش زنانه مسابقه‌ای
   1. Puma Deviate Nitro 2
  4. بادوام ترین کفش دویدن زنانه
   1. Adidas Ultraboost 22
  5. با ثبات ترین کفش دویدن زنانه
   1. Saucony Guide 15
  6. سبک ترین کفش دویدن زنانه
   1. New Balance Fuelcell SuperComp Pacer
  7. بهترین کفش زنانه برای مسابقات تریل
   1. Saucony Peregrine 12

 

تفاوت شکل پای زنان با مردان

پاهای زنان فقط کوچک‌تر و باریک‌تری از پای مردان نیستند، بلکه تفاوت‌هایی در شکل کلی وجود دارد که بر تناسب کفش تأثیر می‌گذارد. پاهای زنان در قسمت جلویی پا نسبتاً پهن تر است و پاشنه باریک تری دارد. سازندگان کفش مناسب دویدن در طراحی کفش های زنانه خود این تفاوت آماری را در نظر می گیرند. به عنوان مثال، یک برند ممکن است مدل یکسانی از یک کفش را با شکل پاشنه متفاوت و گاهی مواد پاشنه متفاوت بین مدل مردانه و زنانه خود بسازد.

 

فاکتور هیپ

محققان همچنین دریافته‌اند که از آنجایی که زنان تمایل دارند باسن پهن‌تری نسبت به مردان داشته باشند، احتمال برخورد پاهایشان با زمین به سمت خارج از کفی کفش‌شان بیشتر است. چرخش پا به سمت داخل که در نتیجه این اتفاق به وجود می‌آید، به عنوان پرونیشن شناخته می‌شود، که توضیح می‌دهد که چرا زنان بیش از مردان بیش از حد پرونیت می‌کنند. برخی از کفش‌های دویدن زنانه این تمایل را افزایش می‌دهند که از مواد مختلفی برای حمایت از کف استفاده می‌شود.

 

بهترین کفش‌های دویدن زنانه

در حالی که بیشتر برندها از زمانی که نایکی در سال 1978 Trainer Lady Waffle Trainer را عرضه کرد، مدل‌های مخصوص زنان را طراحی می‌کنند، اخیراً ساخت کفش‌هایی که بر روی زنان متمرکز شده‌اند، بیشتر دیده می‌شود.

آدیداس Ultraboost 22 دارای آخرین مدل جدید زنانه است که با استفاده از داده های 1.2 میلیون اسکن پا (چه مرد و چه زن) به عنوان مرجع ساخته شده است و توسط یک تیم کاملاً زنانه طراحی شده است. Skechers’s GOrun Persistence تنها از طریق مشارکت زنان دونده ایجاد شد. در نهایت، Puma’s Run XX Nitro یک مدل منحصرا برای زنان است که با بازخورد دونده پشتیبانی می شود و از طریق یک مطالعه مستقل در دانشگاه ماساچوست آمهرست تایید شده است.

موارد فوق گواهی بر این است که برندها در ارائه کفش‌هایی که به طور خاص برای پا و بیومکانیک زنان طراحی شده‌اند، جدی هستند. شرکت ها نه تنها در حال انجام تحقیق و جمع آوری داده ها هستند. آنها به بازخورد دوندگان زن گوش می دهند، پیشرفت هایی را انجام می دهند و روی طرح های فعلی تکرار می کنند.

 

بهترین کفش دویدن روزانه زنانه

Lululemon Blissfeel

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - Lululemon Blissfeel

Blissfeel اولین کفش دویدن Lululemon است و به طور خاص برای زنان طراحی شده است. برای مثال زاویه پاشنه پا هشت درجه است که برای ضربه پاشنه زنان مناسب است (مردان معمولاً حدود 15 درجه است). این کفش انعطاف پذیر است و در نوک پا کمی گیر می کند و روی بالشتک آن کم نمی کند. زیره میانی یک لایه فوم ضخیم است و زیر آن از یک لاستیک نرم و دمیده در قسمت جلوی پا و از لاستیک بادوام تر در پاشنه ساخته شده است. رویه آن قابل تنفس و انعطاف پذیر است، با یقه پاشنه قالبی که کاملاً پایین روی مچ پا قرار می گیرد.

مزایا
ساخته شده بر روی آخرین نمونه زنانه
کفی متوسط و ریباند بالا

معایب
برخی از آزمایش‌کننده‌ها خواهان پشتیبانی بیشتر از قوس پا بودند

 

راحت‌ترین کفش دویدن زنانه

Brooks Glycerin 20

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - Brooks Glycerin 20
Glycerin زمانی به عنوان یک کفش ریکاوری با کفی بالا در نظر گرفته می شد ولی به تدریج به یک کفش روزمره برای هر دونده تبدیل شده است. گلیسیرین 20 دارای یک زیره میانی جدید DNA Loft v3 است که حتی نرم تر، بادوام تر و پاسخگوتر از فوم قبلی بروکس است.

مزایا

زیره میانی جدید نرم تر
رویه راحت

معایب
طول آن کمی کوتاه است

 

بهترین کفش زنانه مسابقه‌ای

Puma Deviate Nitro 2

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - Puma Deviate Nitro 2

این کفش دارای کمر باریک، همراه با یک کفه میانی فوق نرم و فنری است. پوما در این کفش لایه رویی اصلی فوم مبتنی بر TPE با تزریق نیتروژن را با فوم برتر نیترو الیت مبتنی بر Pebax که در کفش های مسابقه‌ای رده بالا پوما استفاده می‌شود، جایگزین کرده است. همچنین لایه کامپوزیت کربن نیز تقویت شده است. پوما گوشه های بیرونی پاشنه را کوتاه کرده تا کفش صاف تر به زمین بیاید. با توجه به اینکه قیمت آن نسبت به گذشته توسط سازنده تغییر نکرده است، Deviate یکی از بهترین‌ها و به‌طور جدی چشمگیر و مقرون به صرفه است.

مزایا
بهبود تناسب پاشنه پا
انعطاف پذیرتر

منفی
قالب باریک برای پاهای پهن

 

بادوام ترین کفش دویدن زنانه

Adidas Ultraboost 22

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - Adidas Ultraboost 22
Ultraboost از آدیداس 22 ساله شد. نسخه زنانه این کفش توسط تیمی از دوندگان زن، بیومکانیست‌ها و طراحانی که داده‌های اسکن پا را از سراسر جهان شانه کرده‌اند، توسعه داده شده است. در نتیجه آدیداس توانست کفش جدید مخصوص زنان با پاشنه باریکتر و کف پایی پایین تر بسازد. یک تکه لاستیکی تقویت شده در ناحیه داخلی زیره نیز به کاهش بخشی از پرونیشن ذاتی ناشی از زاویه Q بیشتر زنان کمک می کند. (زاویه Q زاویه ای است که توسط عضلات چهارسر ران و تاندون کشکک ایجاد می شود که بر روی لگن، ساق پا و همراستایی پا تأثیر می گذارد. زنان تمایل دارند زاویه Q بزرگتری نسبت به مردان داشته باشند.) Ultraboost 22 طبق گفته تیم توسعه کفش آدیداس بازگشت انرژی بیشتری را ارائه می دهد (چهار درصد بیشتر از مدل قبلی خود).

مزایا
نسبت به Ultraboost 21 چهار درصد بازگشت انرژی بیشتری را ارائه می دهد
زیره کشش خوبی را فراهم می کند

معایب
توری قسمت بالایی را در آن ناحیه سفت کرده است

 

با ثبات ترین کفش دویدن زنانه

Saucony Guide 15

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - Saucony Guide 15

Saucony’s Guide یک کفش اساسی برای دویدن است. Guide 15 جدید نسبت به مدل قبلی خود پهنای بیشتری دارد و یک اونس وزن کمتری دارد و این مزیت کفش را برای کار با سرعت نیز مناسب می کند. Saucony فوم Pwrrun خود را دوباره فرموله کرد تا نرم تر و فنری تر با حجم کمتر شود. جایگزینی قاب TPU Hollow-Tech است، ویژگی پایداری با وزن سبک‌تر که در سمت داخلی کفش قرار دارد.

مزایا
قاب TPU با پشتیبانی Hollow-Tech جایگزین شده است
فوم Pwrrun حتی نرم تر و فنری تر

معایب
مقاومت چندانی در برابر آب ندارد

 

سبک ترین کفش دویدن زنانه

New Balance Fuelcell SuperComp Pacer

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - New Balance Fuelcell SuperComp Pacer

پیسر عملکردی سریع ارائه می‌کند، اما به‌خاطر چیزی که New Balance آن را «انرژی آرک» می‌نامد، بسیار نرم‌تر از کفی‌‌های مسابقه‌ای نازک مانند 1400 v3 است. آنها یک صفحه فیبر کربنی قرار داده اند که مانند یک قوس خمیده بین دو لایه فوم EVA قالب گیری فشرده شده است. یک آزمایش کننده این کفش گفت:  «من فیبر کربن را دوست داشتم. احساس می‌کردم که به فشار دادن پایم از زمین کمک می‌کند، بنابراین باعث می‌شود سریع‌تر بدوم و چرخش سریع‌تری داشته باشم! کفش‌های مسابقه‌ای نیوبالنس قدیمی که من فاقد این ویژگی فیبر کربنی بودن، و قطعاً می‌توانم تفاوت را احساس کنم.»

مزایا
صفحه فیبر کربنی نیروی محرکه را فراهم می کند
بسیار سبک وزن

منفی
کفی کم و پشتیبانی کمتر

 

بهترین کفش زنانه برای مسابقات تریل

Saucony Peregrine 12

7 مورد از بهترین کفش‌های زنانه مناسب برای دویدن + مزایا و معایب - Saucony Peregrine 12

Saucony’s Peregrine مدت‌هاست که کفش‌های تریل سریعی بوده که برای بسیاری از دوندگان در شرایط مختلف به خوبی کار می‌کند. به همان اندازه که برای اولین رد پاهای تازه کارها در مسیری گل آلود و برای محافظت از انگشتان پای مسابقه دهندگان در راه های پراکنده سنگ دار مناسب است. جوایز متعددی را از تیم ما به خاطر تطبیق پذیری خود (در زمین‌ها، شکل پاها و مسافت‌ها) به دست آورده است. هنوز هم همه این کارها را به خوبی انجام می دهد، اگرچه دستخوش تغییر بزرگی شده و در مقایسه با سال گذشته بیش از یک اونس از وزنش کم شده است. بیشتر این صرفه جویی در وزن از رویه و زیره است. مش بادوام تر و براق تر، همان سطح محافظت را بدون نیاز به پوشش های لایه ای بیشتر حفظ می کند.

مزایا
میخ های 5 میلی متری ضد گل
نسخه با کفی نرم نیز دارد

معایب
برخی از آزمایش‌کنندگان کفی نرم‌تری می‌خواستند