سبد خرید
جمع کل:
0
تومان
ادامه فرآیند خرید
لطفا رنگ و سایز را انتخاب کنید.
باشه

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان

وقتی صبح ژاکت خود را به تن می کنید، لحن روز خود را تعیین می کنید. مانند انتخاب بین کفش های لوفر یا چکمه های کار، انتخاب بین انواع مختلف کت نیز به فرم و عملکرد بستگی دارد. وضع هوا چطور است؟ ممکن است باران ببارد یا برف؟ انتخاب ژاکت شما نتیجه این تصمیمات است. اما گاهی اوقات ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. ما لیستی از رایج ترین مدل های کت مردانه را گردآوری کرده ایم.

فهرست مطالب

  1. کت فیلد یا مزرعه‌ای
  2. کت جین
  3. کت چور یا کار
  4. کت بلستاف یا موتور سواری
  5. کت چرمی
  6. کت پشمی
  7. کت بارانی یا مک
  8. کت بلیزر

کت فیلد یا مزرعه‌ای

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت فیلد یا مزرعه‌ای
ژاکت فیلد یکی از معدود لباس هایی است که کاملاً با عملکرد هماهنگ می‌شود، به این معنی که هرگز از مد نمی‌افتد، و همیشه یک جیب یدکی برای کلیدهای خود خواهید داشت. ژاکت فیلد به راحتی قابل تشخیص است زیرا معمولاً دارای 3-4 جیب بیرونی و و چند لایه است. معمولا جنس های آن ترکیبی از پنبه/نایلون که نسبت به بقیه کت ها مقاومت بهتری در برابر آب و باد داشت.
امروزه، شرکت‌های تولیدکننده لباس‌های بیرونی با پارچه‌های خود خلاقیت به خرج داده‌اند و ژاکت‌های فیلد را با جنس پنبه‌ای، جنس های مومی‌شده و ترکیب‌های پنبه ارائه می‌کنند.

کت جین

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت جین
امروزه از شرکت‌ها و تولیدی ها کت جین تولید می‌کنند. قدمت کت جین  به اواخر دهه 1800 برمی گردد. در اصل برای کشاورزان و جویندگان طلا با درزهایی ساخته شد که در صورت نیاز ، به راحتی می‌توان آنها را بیرون انداخت و جابه‌جا کرد.
دکمه های فلزی و درزهای v شکل آن را غیرقابل انکار می کند. مناسب برای یک روز بهاری با نسیم ملایم، یک عصر تابستانی، یا یک عصر پاییزی با لایه‌های مختلف، کت جین دارای ظاهری ناهموار است که آرام اما عمدی به نظر می‌رسد.
به دلیل تطبیق پذیری آن در میان گاه به گاه های هوشمند، ما آن را به طور مرتب در لباس های الهام بخش خود قرار می دهیم.

کت چور یا کار

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت چور یا کار

در ماه آذر، ما شروع به آماده سازی خانه خود برای فروش کردیم. کارهای بی شماری برای انجام دادن وجود داشت و هوا تازه شروع به سرد شدن کرده بود. یک روز شنبه صبح کت و شلوار کارم را با یک تی شرت و یک سویشرت زیر پوشیدم و دو ساعت وقت گذاشتم تا جلوی خانه را با فشار بشویم. اما شما می دانید که وقتی شما تحت فشار شستشو می شوید، چگونه پیش می رود. چیز بعدی که می‌دانم دارم ایوان پشتی را انجام می‌دهم، و سپس شروع به نگاه کردن به عرشه کردم. پنج ساعت و دو وعده بعد، من عرق گیر را کنار گذاشته بودم، اما هنوز کت سخت را روی تیشرتم تکان می دادم. این نوع کت شلوغ نیست. این برای جلسه قبل از هیئت مدیره نیست. این برای کار است. این برای پیاده روی در جنگل یا یک آخر هفته معمولی است. این کت شلواری که از بوم پنبه ای، پشم یا جین ساخته شده است، دارای برشی جادار برای لایه ها و ساختاری ناهموار است که شما را جرات می کند کارهای واقعی انجام دهید.

کت بلستاف یا موتور سواری

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت بلستاف یا موتور سواری
ژاکت بلستاف (که در اصل بلستاف نامیده می شد و در عامیانه به عنوان موتور سواری شناخته می شد) به سال 1924 برمی گردد، زمانی که یک شرکت پدر و پسری قصد داشت یک ژاکت ضد آب برای موتورسواران موتورسیکلت ایجاد کند تا بتوانند در ساحل در لبه آب مسابقه دهند. این ژاکت اولین مورد تجاری موجود در بازار بود که از پنبه مصری با روکش موم استفاده کرد.
این امر رطوبت را در حالی که هنوز هوا را وارد می کرد، حفظ می کرد. اخبار منتشر شد و به زودی فقط مسابقه دهندگانی که کت های بلستاف را پوشیده بودند، نبودند. خلبانان (مانند آمیلا ارهارت) نیز مشتری شدند. به زودی بلستاف شروع به ساخت تجهیزات دوچرخه سواری و کمپینگ سفارشی کرد و در زمان شروع جنگ جهانی دوم، دولت در حال درخواست تجهیزات بلستاف برای سربازان خود بود.
امروزه بلستاف یک طراح مد نمادین است و افرادی مانند ایوان مک گرگور، دیوید بکهام و لیو تایلر تیتر اصلی جدیدترین مجموعه های خود هستند. اما میراث آنها، و مهمتر از آن، کیفیت آنها، دست نخورده باقی مانده است.

کت چرمی

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت چرمی
امروز در قسمت منطقه ای که من زندگی میکنم دما منفی بود و من و همسرم کارهایی برای انجام دادن داشتیم (مامانم بچه ها را تماشا می کرد، بنابراین ما آن را یک قرار گذاشتیم). شلوار جین، چوکای جیر، گرمکن و ژاکت چرمی را پوشیدم و احساس کردم صاف و نرم شدم. ژاکت چرمی بهترین پر در کلاه کژوال های هوشمند است: عمدی است بدون اینکه خودپسند باشد.
کت‌های چرمی می‌توانند در بسیاری از سبک‌های مختلف باشند، از سبک مسابقه‌ای که در بالا نشان داده شد تا بمب‌افکن، کت‌های بلیزر و هر چیز دیگری. معروف ترین سبک احتمالاً دو سواره است: ژاکت چرمی کلاسیک با یقه های بزرگ و زیپ نامتقارن .
اولین کاپشن چرمی موجود در بازار در اوایل دهه 1900 برای موتورسواران عرضه شد. اگر زمین می خوردید، به جای پوست خودتان، چرم بیشترین راش های جاده را تحمل می کرد (مدتی طول کشید تا متوجه شوند که کلاه ایمنی نیز ایده خوبی است).

کت پشمی

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت پشمی
وقتی اسم پلی استر می شنوم، ذهنم آشفته می شود، اما پلی استر امروزی پلی استر دهه 50 نیست. پرزهای پلی استر امروزی سبک، نرم و قابل تنفس است و به شما امکان می دهد بدون عرق کردن، گرم و (نسبتا) خشک بمانید.
وقتی آن را خشک می کنید جمع نمی شود و به دلیل اینکه پارچه ای مصنوعی است، شکل خود را حفظ می کند. بهترین قسمت؟ برای به دست آوردن یک ژاکت پشم گوسفند دیگر نیازی به قیمت بالا نیست و قیمتی دارد که شما را دچار خشم نمی کند.

کت بارانی یا مک

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت بارانی یا مک
کت بارانی مکینتاش یا مک… یا بارانی در واقع به دهه 1800 برمی گردد. چارلز مکینتاش، شیمیدان، راهی ابداع کرد تا لایه ای از لاستیک مایع را بین لایه داخلی و خارجی پارچه قرار دهد. و مک متولد شد. به طور سنتی مک برای پوشیدن روی کت و شلوار بریده می شد، اما مک مدرن کمی طراحی شده است. مطمئناً می توانید آن را روی کت و شلوار یا ژاکت ضخیم قرار دهید، اما لازم نیست. برای نمونه این کت در سه رنگ عرضه می‌شود، سبک سنتی را حفظ کرده، اما ظاهری به روز دارد، و به راحتی قابل جابجایی است.

کت بلیزر

8 مدل کت مردانه مناسب فصل های پاییز و زمستان - کت بلیزر
برای هر فصل و تقریباً هر مناسبتی کت بلیزر ، کت مورد علاقه من است. این ماهیت تطبیق پذیری آن است که برای هر مردی بدون در نظر گرفتن تیپ بدنی خوب به نظر می رسد، و برای اکثر مواقع مناسب است. یک شب بیرون رفتن با همسرتان؟ کت شلوار سرمه ای را با جین مورد علاقه خود و یک دکمه به پا کنید. یک روز در دفتر؟ کت و شلوار سرمه ای و چینی (به عنوان نمونه به اندی برنارد در سریال آفیس فکر کنید.)

منبع: مجله پرایمر