سبد خرید
جمع کل:
0
تومان
ادامه فرآیند خرید
لطفا رنگ و سایز را انتخاب کنید.
باشه

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی

ایران کشوری است با تنوع طبیعی و فرهنگی بسیار بالا که هر ساله در طول عید نوروز، بهترین مکان برای سفر و تفریح می‌شود. در این پست مجله حراجونه به معرفی چند مکان دیدنی ایران برای سفر در عید نوروز می‌پردازیم:

فهرست مطالب

 1. شیراز
 2. اصفهان
 3. کیش
 4. مازندران
 5. قشم
 6. یزد
 7. همدان
 8. کرمانشاه
 9. ماسال
 10. بندرعباس
 11. بروجرد
 12. سنندج

شیراز

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - شیراز

شیراز به عنوان شهری پرطرفدار و زیبا در جنوب ایران شناخته می‌شود. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری مانند باغ ارم، مسجد نصیر الملک، قصر کارون، باغ وکیل، حافظیه، سعدیه و… است.

اصفهان

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - اصفهان

اصفهان شهری با فرهنگ غنی و معماری شگفت‌انگیز است که از جمله مقصدهای علاقه‌مندان به گردشگری در ایران است. جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی مانند باغ علاءالدین، چهل ستون، منارجنان، نقش جهان، شاه مسجد، کاخ چهلستون و… از جاذبه‌های دیدنی این شهر هستند.

کیش

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - کیش

کیش جزیره‌ای بسیار زیبا در جنوب ایران است که از جمله بهترین مکان‌های تفریحی برای سفر در عید نوروز به شمار می‌رود. این جزیره دارای سواحل زیبا، رستوران‌ها، پارک‌های آبی، مراکز خرید و جاذبه‌های دیدنی مانند تپه نوردی، شهر بازی کیش، ساحل شیرین و… است.

مازندران

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - مازندران

این استان در شمال ایران واقع شده و دارای جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی بسیاری است. در مناطق مازندران می‌توانید از طبیعت زیبای جنگل‌های هیرکانی، روستاهای سنتی، دریاچه بابلسر، کوه‌های البرز و… لذت ببرید.

قشم

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - قشم

قشم نیز جزیره‌ای دیگر در جنوب کشور است که دارای جاذبه‌های طبیعی مانند پلکان‌های رنگین کمان، صخره‌های شهاب، جزیره هنگام، باغ‌های مینو و ساحل بندرعباس است.

یزد

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - یزد

یزد شهری با تاریخ قدیمی و باستانی است که دارای جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی زیادی است که از جمله آن‌ها می‌توان به باغ‌های دولت‌آباد، آتشکده، پارک شاهد، جامعه مسجد امام و آبشار مروست اشاره کرد.

همدان

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - همدان

همدان شهری با تاریخی قدیمی و دارای جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی مانند برج همدان، مدرسه علمیه، موزه تاریخی و باستانی همدان، باغ علاءالدین، چشمه بیضا، تپه‌های اکنون و سردشت و کوه‌های الوند، آلونی و بیستون است.

کرمانشاه

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - کرمانشاه

کرمانشاه شهری دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به بیستون، تپه هاکوه، مجموعه باستان‌شناسی تپه گوران، آبشار زرین سو و پارک چوپان اشاره کرد.

ماسال

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - ماسال

شهرستان ماسال در استان گیلان واقع شده و دارای جاذبه‌های طبیعی زیبا و فرهنگی است که از جمله آن‌ها می‌توان به دریاچه طالخونچه، شهر باستانی طاق بستان، جنگل‌های بکر و شیرین نوده کرد، کوه‌های بلورین و دره سهل تواندخته اشاره کرد.

بندرعباس

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - بندرعباس

بندرعباس در استان هرمزگان واقع شده و دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است که از جمله آن‌ها می‌توان به جزیره هنگام، قلعه چاهوک، قلعه سیری، موزه بستکی‌ها، جزیره قشم و دریاچه حمیل اشاره کرد.

بروجرد

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - بروجرد

بروجرد شهری در استان لرستان است که دارای جاذبه‌های طبیعی زیبا و تاریخی است که از جمله آن‌ها می‌توان به شهر باستانی دوره‌ی پارت، دریاچه امیرکبیر، چشمه‌های داغ و روستای رحمت‌آباد اشاره کرد.

سنندج

معرفی 12 شهر مناسب برای مسافرت عید نوروز + جاذبه های توریستی - سنندج

سنندج واقع در استان کردستان است که دارای جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی است که از جمله آن‌ها می‌توان به دریاچه زریبار، تپه‌ی شیرین، کوه سروستان، بقعه‌ی قاسمیه و بازار پارس اشاره کرد.