سبد خرید
جمع کل:
0
تومان
ادامه فرآیند خرید
لطفا رنگ و سایز را انتخاب کنید.
باشه

آموزش تهیه و درست کردن خمیر پیتزای خانگی در کمترین زمان

در این نوشته از مجله حراجونه یک دستور عالی برای درست کردن خمیر پیتزا آماده کرده ایم. شما به وسیله این دستور می‌توانید خمیر پیتزایی نرم و دلپذیر تولید کنید.

فهرست مطالب

 1. زمان مورد نیاز برای درست کردن خمیر پیتزا
 2. برای ساخت خمیر پیتزا به چه چیزی نیاز است؟
 3. مواد لازم تهیه خمیر پیتزا
 4. آموزش ورز دادن خمیر پیتزا
 5. دوام خمیر پیتزای خانگی در یخچال چقدر است؟
 6. آیا می توان خمیر پیتزا را فریز کرد؟

 

زمان مورد نیاز برای درست کردن خمیر پیتزا

زمان آماده سازی: 10 دقیقه

زمان استراحت: 20 دقیقه

زمان پخت: 15 دقیقه

زمان کل: 45 دقیقه

خروجی: 1 خمیر پیتزا 30 سانتی متری

 

برای ساخت خمیر پیتزا به چه چیزی نیاز است؟

شما فقط به پنج ماده (به اضافه مقداری آب گرم) نیاز دارید تا این پوسته پیتزای فوق العاده ساده را درست کنید.

مخمر
مخمر خشک فعال یک عامل خمیر کننده است، به این معنی که این ماده است که باعث می شود خمیر پیتزا بلند شود.

شکر
برای فعال کردن مخمر، باید آن را با یک قاشق چایخوری شکر در آب گرم حل کنید. شکر روند فعال سازی مخمر را سرعت می بخشد. هنگامی که مخمر شما حبابدار و کف آلود شود، متوجه خواهید شد که مخمر شما فعال است.

آرد نان
آرد نان برای پوسته پیتزا عالی است زیرا نتایج خوشمزه تری نسبت به آرد همه منظوره ایجاد می کند. این به این دلیل است که حاوی پروتئین بیشتری است که به تولید مقدار زیادی گلوتن کمک می کند. گلوتن چیزی است که به پوسته خاصیت ارتجاعی می دهد.

روغن زیتون
روغن زیتون در مورد پوسته پیتزا به چند منظور عمل می کند: نه تنها رنگ و طعم را اضافه می کند، بلکه مانعی بین روغن و آب ایجاد می کند. این سد روغنی از خیس شدن جلوگیری می کند.

نمک
کمی نمک تاثیر زیادی دارد. نمک طعم می بخشد، گلوتن را تقویت می کند (ایجاد پوسته جویدنی) و تخمیر را کند می کند (در نتیجه حجم بهتری حاصل می شود).

 

مواد لازم تهیه خمیر پیتزا

 • 1 فنجان آب گرم (110 درجه فارنهایت / 45 درجه سانتیگراد)
 • 7 گرم مخمر خشک فعال
 • شکر سفید 1 قاشق چایخوری
 • 1 فنجان آرد نان
 • 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • 1 قاشق چایخوری نمک

 

آموزش تهیه و درست کردن خمیر پیتزای خانگی در کمترین زمان - مواد لازم تهیه خمیر پیتزا

 

آموزش ورز دادن خمیر پیتزا

ورز دادن خمیر پیتزا عملی ترین بخش از فرآیند درست کردن خمیر پیتزا است که کمی تمرین نیاز دارد. برای شکل دادن به خمیر:

1. بگذارید خمیر به دمای اتاق برسد

پس از اتمام مخلوط کردن مواد، اجازه دهید خمیر شما حدود 30 دقیقه منتظر بماند. این به گلوتن اجازه می دهد تا شل شود و خمیر را بسیار راحت تر کشیده و شکل می دهد. کار با خمیر سرد بسیار دشوارتر است.

2. سطح ظرف خود را با روغن آماده کنید

ممکن است تمایل داشته باشید که فضای کاری خود را با یک مشت بزرگ آرد آماده کنید تا از چسبیدن آن جلوگیری کنید. این یک مرحله مفید با بسیاری از انواع خمیر است. با این حال، در این مورد، آرد بیش از حد می تواند پوسته پیتزا شما را سفت کند. در عوض، سطح خود (و دستانتان) را با چند قاشق غذاخوری روغن زیتون و شاید کمی آرد بمالید. این کار از چسبندگی جلوگیری می کند، بافت ترد را تشویق می کند و رنگ طلایی زرق و برق دار را تضمین می کند.

3. خمیر را شکل دهید

برای شکل دادن به خمیر چند گزینه دارید. آن را در هوا بکشید، از وردنه استفاده کنید، یا با دستان خود آن را لمس کنید. مهم نیست چه روشی را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که خمیر را زیاد کار نکنید. کار بیش از حد آن باعث ایجاد یک بافت سخت می شود. وقتی کارتان تمام شد، باید یک دایره یکنواخت به عرض ۱۰ تا ۱۲ اینچ و ضخامت حدود ۱ اینچ داشته باشید. اگر خیلی نازک شد، ممکن است پوسته نتواند سس و مواد را نگه دارد.

 

دوام خمیر پیتزای خانگی در یخچال چقدر است؟

این خمیر پیتزا حدود پنج روز در یخچال ماندگاری دارد. آن را در یک ظرف نگهدارنده دربسته یا کاسه ای که محکم با پوشش نگهداری پوشانده شده است نگهداری کنید. قبل از استفاده، اجازه دهید خمیر در یخچال حدود 30 دقیقه در دمای اتاق بماند.

 

آیا می توان خمیر پیتزا را فریز کرد؟

بله! می توانید خمیر پیتزا را کاملاً منجمد کنید. این یک گزینه عالی برای افرادی است که اغلب پیتزا درست می کنند. خمیر را برای انجماد آماده کنید و آن را به صورت کروی درآورید و کمی با روغن روی آن بپوشانید. خمیر را در ظرف مخصوص فریزر با برچسب تاریخ قرار دهید. حدود سه ماه فریز کنید.

برای آب کردن خمیر کافی است یک شب قبل از استفاده از خمیر آن را به یخچال منتقل کنید.

 

منبع: allrecipes